Bartosz Świerad: Dla takiej atmosfery się gra

We wczesny piątkowy wieczór szczypiorniści wągrowieckiej Nielby przepracowali ostatnią jednostkę treningową przed sobotnim meczem na szczycie z Sokołem Kościerzyna. Stawką rywalizacji będzie pierwsze miejsce w ligowej tabeli. 

Po zajęciach treningowych porozmawialiśmy z trenerem Żółto-czarnych – Bartoszem Świeradem, który zapewnił, że zespół jest mocno zmobilizowany do tego, aby zagrać dobry mecz, a przede wszystkim przed własną publicznością zdobyć komplet punktów.

Uwaga w trakcie całego tygodnia przygotowań była w dłużej mierze skoncentrowana na zespole z Kościerzyny. – Skupiliśmy się na grze przeciwnika, analizowaliśmy grę poszczególnych zawodników i ich zachowania na boisku. Staraliśmy się też poprawić nasze zagrywki, zachowania w obronie na podstawie ostatnich spotkań – wyjaśnił grający trener drużyny z Wągrowca.

Spotkanie cieszy się sporym zainteresowaniem kibiców, co zwiastuje nam gorącą atmosferę nie tylko na parkiecie, ale także na trybunach, czy to nie sparaliżuje jego podopiecznych w tym pojedynku?

Nie absolutnie, jeśli ma być gorąca atmosfera i doping, to tylko się cieszyć, bo dla takiej atmosfery się gra takie mecze. To pomoże chłopakom, bo zawsze fajnie się gra przy głośnych trybunach, niż przy publiczności, która nie reaguje i jest cicho – zakończył.

Do drużyny po kontuzji powraca Damian Wojtas. W składzie znajdzie się także Paweł Smoliński, który trenował z chłopakami w czwartek, jak i w piątek. O tym, czy będzie mógł zagrać sztab, zdecyduje po rozgrzewce tuż przed samym starciem.

Fot. wagrowiec.eu

1 komentarz do “Bartosz Świerad: Dla takiej atmosfery się gra”

Dodaj komentarz