Emocje w Kwidzynie. Nielba wygrywa po rzutach karnych

Nadkomplet widzów postanowił obejrzeć sobotnie spotkanie w Kwidzynie. Miejscowy USAR podejmował Nielbę Wągrowiec. Pojedynek zakończył się remisem 29:29. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których lepiej prezentowali się goście.

Pojedynek pomiędzy drużynami z Kwidzyna i Wągrowca dostarczył publiczności sporo emocji, które w decydujących momentach sięgały zenitu. Wynik ważył się do ostatnich sekund. USAR miał jeszcze rzut wolny bezpośredni, jednak rzut jednego z graczy gospodarzy wylądował obok bramki Artura Gawlika.

Spotkanie dobrze rozpoczęli podopieczni Bartosza Świerada, którzy w pierwszy dziewięciu minutach prowadzili 4:1. Nielba mogła myśleć o podwyższeniu swojego prowadzenia, które mogło ustawić przebieg wydarzeń w pierwszych dwóch kwadransach gry. Wągrowczanie, jednak nie wykorzystali swoich sytuacji. USAR niegrający dużo skuteczniej w 16. minucie doprowadził do wyrównania 5:5. Prowadzenie przechodziło z jednej na drugą stronę, przy jednobramkowym prowadzeniu. Rzut Pawła Gregora zdecydował, że zespoły schodziły na przerwę,  remisując 13:13.

Kwidzynianie i wągrowczanie walczyli. Pierwsi swoich przeciwników przełamali przyjezdni, którzy od 41. minuty wypracowali sobie cztery, a nawet pięć bramek przewagi. Tę różnicę udawało się utrzymywać przez następne minuty, które utwierdzały, że to Nielba przejęła kontrolę nad pojedynkiem. W 50. minucie było już niemal po przewadze gości, którzy prowadzili 24:23. Ofensywa Nielby stanęła, a kwidzynianie niesieni pomocą kibiców w 57. minucie odrobili straty i wyszli na prowadzenie 28:25! Nielba wzięła czas. Pomoc ze strony Bartosza Świerada pomogła, bo jego podopieczni przechwytywali piłki w obronie, które później na gole zamieniali Łukasz Hoffmann, Marek Boneczko i Dariusz Widziński. Trafienie Bartosza Janiszewskiego przybliżało do zwycięstwa gospodarzy – 29:28. Swoją ostatnią akcję w regulaminowym czasie gry dobrze przeprowadzili Niebiści, którzy za sprawą Przemysława Września doprowadzili do remisu po 29.

Serię rzutów karnych lepiej ułożyła się ekipy z Wielkopolski, która cztery rzuty zamieniła na gola. Do siatki golkipera z Kwidzyna trafili: Paweł Gregor, Mateusz Pacała, Patryk Marcinkowski, Dariusz Widziński. Rywale w swoich sytuacjach pomylili się dwukrotnie, tym samym wynik rzutów karnych to 4:2 dla Nielby.

USAR Kwidzyn – MKS Nielba Wągrowiec 29:29 (13:13)

Nielba: Gawlik, Zanto – Wrzesień 3, Gregor 7, Smoliński 1, Skrzypczak 6, Marcinkowski 1, Hoffmann 3, Widziński 6, Boneczko 2, Tepper, Drzazgowski, Świerad, Pacała
Kary: 16 min.