Nielba zakończyła sezon ligowy 2020/21

Koniec pandemicznego sezonu w pierwszej lidze piłkarzy ręcznych. Swój ostatni mecz w kończącym się sezonie rozegrali szczypiorniści wągrowieckiej Nielby. Wągrowczanie po ostatnie w tej kampanii punkty udali się do Kwidzyna na starcie z tamtejszym SMS ZPRP.

Podopieczni trenera Bartosza Świerada, choć już od tygodnia znali swój los, jeśli chodzi o ligowe zestawienie, to w Kwidzynie mieli, o co walczyć. Zwycięstwo za trzy punkty, pozwalało wągrowczanom zająć czwarte miejsce z jednym z lepszych bilansów w stawce.

Nie było niespodzianki. Sobotnie spotkanie zakończyło się spokojnym, choć nie wysokim zwycięstwem Nielby – 30:26. W drugiej połowie wągrowczanom zabrakło lepszej skuteczności – żółto-czarni po przerwie zdobyli zaledwie dziesięć trafień. Młodzi zawodnicy z Kwidzyna grali ambitnie, ale zdecydowanie większe doświadczenie przeciwnika, nie pozwoliło na to, aby liczyć na dużą sensację na zakończenie ligowego grania. Najskuteczniejszym graczem gości był Paweł Gregor – autor jedenastu trafień.

Co dalej? Czekamy na oficjalne decyzje Związku Piłki Ręcznej w Polsce, co do powstającej nowej Ligi Centralnej. O prawo gry w Lidze Centralnej ma prawo ubiegać się dwanaście zespołów plus dwa z najlepszym bilansem z czwartego miejsca. Decyzje mają zapaść po dwudziestym czerwca bieżącego roku. Więcej o tym piszemy na naszym Facebooku.

SMS ZPRP Kwidzyn – MKS Nielba Wągrowiec 26:30 (14:20)

Nielba: Gawlik, Fritzen – Gregor 11, Widziński 8, Drzazgowski 4, Witkowski 2, Duszyński 2, Brant 1, Klopsteg 1, Świerad 1, Babiaczyk, Kacała, Skrzypczak
Karne: 3/4.
Kary: 2 min.

Sędziowie: Grzywiński Jakub, Walczak Robert
Widzów: 0

Dodaj komentarz