Oficjalnie: Sezon zakończony. Nielbę czekają baraże o PGNiG Superligę

W poniedziałek Związek Piłki Ręcznej w Polsce oficjalnie zdecydował o zakończeniu sezonu ligowego w I lidze piłkarzy ręcznych w sezonie 2019/2020. Oznacza to, że zwycięzcą zmagań w grupie A został MKS Nielba Wągrowiec.

Triumf naszej drużyny smakuje zdecydowanie inaczej niż w poprzednich sezonach. Decyzją działaczy Związku – zwycięzców poszczególnych grup, czyli MKS Nielba Wągrowiec, KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski i KPR Legionowo – czeka turniej barażowy o PGNiG Superligę Mężczyzn w sezonie 2020/21. Tylko wygrany będzie mógł ubiegać się o grę w najwyższej klasie rozgrywkowej.

O terminie turnieju barażowego zainteresowane strony zostaną poinformowane w osobnym komunikacie.

W tym przedwcześnie zakończonym sezonie nasi szczypiorniści zdążyli rozegrać piętnaście spotkań w trakcie, których zgromadzili w swoim dorobku trzydzieści cztery punkty. W swoim ostatnim pojedynku we własnej hali pokonali pewnie Meble Wójcik Elbląg. W klasyfikacji strzelców znalazło się dwóch szczypiornistów Nielby – Paweł Gregor, który we wszystkich rozegranych meczach zdobył 109 bramek i zajął trzecie miejsce.  Na szóstym uplasował się Dariusz Widziński, który zdobył 88 trafień w czternastu pojedynkach. W pierwszej dwudziestce znalazł się Łukasz Hoffmann. Na dalszych miejscach są ponadto: Marek Boneczko, Patryk Skrzypczak, czy Paweł Smoliński.

Był to sezon zdecydowanie jeden z najcięższych dla podopiecznych Bartosza Świerada. Poziom ligi zdecydowanie się wyrównał i wągrowczanie w każdym z pojedynków pozostawili sporo zdrowia, emocji, walki, aby ostatecznie cieszyć się ze zwycięstwa. Nielba bije kolejne historyczne wyniki w pierwszej lidze. Od trzech sezonów żółto-czarni zasiadają na pierwszym miejscu w tabeli. Ten sukces nie byłby możliwy do osiągnięcia, gdyby nie ciężka praca wszystkich – zawodników, działaczy i sponsorów, za co serdecznie dziękujemy. Za wsparcie z wysokości trybun dziękujemy naszym kibicom, na których zawsze możemy liczyć.

Wszystkim zespołom należą się gratulacje za wyrównaną stawkę. Podium uzupełnia: Warmia Energa Olsztyn i USAR Kwidzyn.

Nasi zawodnicy w żadnym wypadku nie mogą myśleć o wakacjach. Nielbiści aktywnie spędzają czas i oczekują dalszych informacji, kiedy będą mogli powrócić na parkiet, aby stoczyć walkę barażową.

Dodaj komentarz