Rekordowy wynik Nielby w Ciechanowie

W meczu 19. kolejki o Mistrzostwo I ligi piłkarzy ręcznych w grupie A – wągrowiecka Nielba w wyjazdowym spotkaniu pokonała Jurand Ciechanów 47:34. Ten wynik oznacza, że drużyna z Wielkopolski jest niemal pewna zwycięstwa w swojej grupie.

Trudy ligowych zmagań coraz poważniej odbijają się na szczypiornistach Nielby. Do Ciechanowa nie pojechali kontuzjowani: Mateusz Matlach, Paweł Smoliński. Nieobecnym był również Miłosz Adamski. Cały mecz na pozycji obrotowego rozegrał Dawid Tepper. Ponadto zespół musiał sobie radzić bez Bartosza Świerada i Bartosza Witkowskiego.

Ta sytuacja dawała nadzieję na wyrównany pojedynek. Taki też był, ale tylko przez pierwsze pięć minut pojedynku, po którym Nielba prowadziła 4:3. W kolejnych minutach uwidaczniała się coraz większa przewaga przyjezdnych, którzy grali szybką piłkę ręczną, a akcje zespołu kończyli w większości przypadków Paweł Gregor, Igor Drzazgowski i Dariusz Widziński.

Pierwszą połowę podopieczni trenera Bartosza Świerada rzucili swojemu przeciwnikowi dwadzieścia cztery bramki. Ten wynik powodował to, że goście grali na coraz większym spokoju i mogli udoskonalać swoje zagrywki. Niezawodny był Paweł Gregor, który bez żadnego problemu w postaci defensywy Juranda zdobywał kolejne bramki, a skutecznością ze skrzydła popisywał się Dariusz Widziński.

Pierwsze sześć minut w ligowym pojedynku po wielomiesięcznej przerwie rozegrał Mateusz Pacała, który zdobył jedną bramkę z rzutu karnego.

Spotkanie zakończyło się bardzo wysokim zwycięstwem Nielby 47:34. Jest to najwyższy wynik osiągnięty przez żółto-czarnych w obecnym sezonie ligowym. Kolejnym przeciwnikiem MKS-u będzie Warmia Energa Olsztyn już w następną sobotę.

Jurand Ciechanów – MKS Nielba Wągrowiec 34:47 (16:24)

Nielba: Gawlik, Zanto – Gregor 11, Gąsiorek 6, Pacała 1, Drzazgowski 6, Skrzypczak 4, Tepper 4, Hoffmann 4, Widziński 10, Wrzesień 1.
Kary: 12 min.