Spokojne zwycięstwo Nielby na koniec pierwszej rundy

Zakończyliśmy pierwszą część sezonu ligowego 2020/21 w I lidze piłkarzy ręcznych. Zawodnicy wągrowieckiej Nelby w sobotnie popołudnie podejmowali we własnej hali młody zespół SMS ZPRP Kwidzyn. Pojedynek zakończył się spokojnym zwycięstwem MKS-u – 34:24.

Zespół z Wągrowca do spotkania z jednym z najsłabszych zespołów w ligowej stawce podszedł z dużym szacunkiem – od początku zagrała pierwsza siódemka Nielby. Na parkiecie uwidaczniała się większa kultura w grze, doświadczenie. Systematycznie wągrowczanie budowali przewagę bramkową. Przyjezdni praktycznie nie dysponowali zagrożeniem rzutem z drugiej linii. Swoje akcje starali się kończyć na kole lub ze skrzydła, jednak tam dobrze zamykał kierunki Artur Gawlik. Wągrowiecki bramkarz na własnej skórze odczuł sobotnią rywalizację. Po rzucie z siedmiu metrów jednego z zawodników z Kwidzyna piłka trafiła bezpośrednio w twarzy Gawlika. Młody szczypiornista SMS-u otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę.

Nielba grając swoją piłkę, czuła się coraz pewniej, więc nie dziwi, że popełniała też własne błędy lub rzuty zawodników lądowały na obramowaniu bramki przyjezdnych. Ale i tak przewaga wągrowczan przez całą pierwszą część rywalizacji była bardzo wysoka. Po 30. minutach nielbiści prowadzili 16:7.

Po przerwie można było odczuć, że gra obu zespołów się nieco uspokoiła, a ogólna przewaga na parkiecie zespołu z Wągrowca nie malała, a tylko się zwiększała. W 42. minucie rzucający z koła Dawid Tepper wyprowadził miejscowych już na 15-nasto bramkowe prowadzenie. Kwadrans przed zakończeniem meczu SMS Kwidzyn zdobył dwie bramki po kolei, co było dużym osiągnięciem młodych graczy z Kwidzyna. Po stronie Nielby ponownie w tej rywalizacji na parkiecie pojawiali się zmiennicy – na skrzydle Mateusz Nader, który skutecznie wykończył rzut karny. Na obrocie Teppera zmienił Wojciech Babiaczyk, który do zdobytego gola wywalczył rzut z siódmego metra, którego na trafienie zamienił wspomniany Mateusz Nader. MKS wygrał różnicą dziesięciu goli.

Podopieczni trenera Bartosza Świerada pojedynkiem z SMS-em Kwidzyn zakończyli swoje zmagania w pierwszej rundzie sezonu 2020/21, jednak na ostateczne rozstrzygnięcia muszą jeszcze poczekać. W tym tygodniu czekają nas jeszcze dwa mecze. W tym ważny dla układu tabeli starcie ekip z Elbląga i Grudziądza. Rundę zakończymy na drugim lub trzecim miejscu w tabeli. Prowadzi Warmia Energa Olsztyn, która prowadzi z przewagą jednego punktu.

MKS Nielba Wągrowiec – SMS ZPRP Kwidzyn 34:24 (16:7)

Nielba: Gawlik, Fritzen – Gąsiorek 5, Babiaczyk 1, Gregor 3, Drzazgowski 3, Klopsteg 3, Tepper 3, Skrzypczak 2, Marcinkowski 1, Hoffmann 7, Widziński 5, Nader 1.