Gdańsk szczęśliwy dla Nielby. MKS z kompletem punktów!

Gdańsk staje się szczęśliwym miastem dla wągrowieckich szczypiornistów. Przed kilkoma miesiącami zwycięstwo na parkiecie SMS-u ZPRP dało nam zwycięstwo w I lidze, a po wczorajszym meczu fotel lidera w sezonie 2018/19. 

Niedzielny pojedynek zakończył się zwycięstwem żółto-czarnych 31:29. Wągrowczanie już po kilku minutach pojedynku uwidocznili swoją przewagę nad młodymi zawodnikami SMS-u. Różnica z minuty na minutę wzrastała, aby w pewnym momencie spotkania wyniosła pięć trafień. Nielbiści nie byliby sobą, aby nie zapewnili kibicom zgromadzonym na trybunach nerwy do ostatnich minut meczu. W 59. minucie przewaga podopiecznych trenera Bartosza Świerada zmalała zaledwie do jednego trafienia, czyżby cały trud włożony w ten pojedynek został zaprzepaszczony w ostatnich sekundach?

Przy stanie 29:28 gdańszczanie byli jedną piłkę od doprowadzenia do wyrównania. Nic z tego! Nielba dorzuciła jeszcze jednego gola i mecz praktycznie nam się rozstrzygnął na korzyść ekipy z Wielkopolski. Dwa ostatnie trafienia dla MKS-u zdobyli Łukasz Hoffmann i Dariusz Widziński.

Warto podkreślić, że był to najlepszy mecz w wykonaniu naszego zespołu w ciągu ostatnich miesięcy. Wierzymy, że zostanie to podtrzymane już w najbliższą niedzielę, kiedy to w Wągrowcu zagramy z Jurandem Ciechanów. Początek rywalizacji o godzinie 15:00.

SMS ZPRP Gdańsk – MKS Nielba Wągrowiec 29:31 (14:16)

Fot. Portal WRC

Dodaj komentarz