MKS Grudziądz bez złudzeń. Popis Dariusza Widzińskiego!

W 25. kolejce pierwszej ligi piłkarzy ręcznych wągrowiecka Nielba pojechała do Grudziądza na spotkanie z tamtejszym MKS-em. Konfrontacja zakończyła się zdecydowanym zwycięstwem Żółto-czarnych.

Pojedynki pierwszej z ostatnią drużyną w ligowej tabeli potrafią być nieprzewidywalne. Gospodarze dzielnie walczyli, aby w 20. minucie przegrywać tylko 9:10, choć od początku sobotniej rywalizacji przegrywali różnicą kilku trafień. Wągrowczanie to zbyt doświadczony zespół, aby z czasem nie ułożyć własnej gry, jak i przeciwnika, by jeszcze w pierwszej połowie wypracować sobie solidną przewagę na drugą część meczu. Po trzydziestu minutach w Grudziądzu Nielbiści prowadzili 17:12.

Po przerwie na parkiecie karty rozdawała już tylko jedna drużyna, a była nią Nielba Wągrowiec, która doszczętnie wykorzystywała słabą grę MKS-u Grudziądz, który nie potrafił poradzić sobie z wągrowiecką defensywą.

Taka gra odpowiadała naszym skrzydłowym, którzy w dłuższej lub krótszej serii potrafią zdobywać bramki, które w dalszym przebiegu starcia potrafią uspokoić poczytania swojego zespołu. Piłka dziś ewidentnie słuchała się Dariusza Widzińskiego, który jak na potwierdzenie swojej znakomitej dyspozycji w 42. minucie rzucił na 27:15! Przez kolejne osiemnaście minut na boisku, jeśli chodzi o emocje, nic się nie zmieniło. Nielba kontrolowała wynik bramkowy, który już do ostatniej syreny oscylował w granicach dwunastu trafień.

Już za tydzień finał ligowego sezonu w Wągrowcu. Pojedynek lidera i wicelidera rozgrywek! Na tym pojedynku nie może was zabraknąć. Wspólnie świętujmy zakończenie ligowych zmagań we własnej hali – miejmy nadzieję, że po zwycięstwie nad Stalą Gorzów Wielkopolski.

MKS Grudziądz vs MKS Nielba Wągrowiec 25:37 (12:17)

Nielba: Gawlik, Zanto – Gregor 4, Gąsiorek 5, Świerad 1, Marcinkowski 3, Hoffmann 1, Widziński 14, Witkowski 2, Pietrzkiewicz 5, Pacała 1, Skrzypczak 1, Karczewski.