Skuteczni skrzydłowi, pewne zwycięstwo w Grudziądzu

Niedzielne popołudnie przyniosło nam bardzo dobre informacje z Grudziądza, gdzie kolejne swoje spotkanie ligowe rozegrali piłkarze ręczni Nielby Wągrowiec. Żółto-czarni pewnie pokonali MKS Grudziądz 38:33 (18:15). To już kolejny mecz wągrowczan, w którym pada dużo bramek.

Już pierwsze minuty niedzielnego pojedynku pokazały, że podopieczni trenera Bartosza Świerada do Grudziądza przyjechali z założeniem odniesienia pewnego zwycięstwa, które w pewien sposób poprawi humory wszystkim po ubiegłotygodniowej porażce we własnej hali z ekipą z Ostrowa Wielkopolskiego. Wągrowczanie rozpoczęli skoncentrowani, pewni swojej gry. Potrafili zareagować na ustawienie gospodarzy, którzy wyłączyli z gry Pawła Gregora, czyli najskuteczniejszego strzelca Ligi Centralnej. Regularność w ofensywie była podparta dobrą grą w obronie. Żółto-czarni wypracowali sobie bezpieczną 3/4 bramkową przewagę, która pozwalała gościom na spokojne, kontrolowanie gry, którą budowali pozostali szczypiorniści w składzie gości. W końcówce pierwszej części meczu grudziądzanie byli bardzo blisko doprowadzenia do remisu, jednak na trafienie gospodarzy skutecznie z koła odpowiedział Marek Boneczko i to w dalszym ciągu na prowadzeniu 15:13 utrzymywała się Nielba. Miejscowi niwelowali stratę do jednego trafienia. Do wyrównania stanu rywalizacji zawsze czegoś brakowało. Rzut karny na gola zamienił Dariusz Widziński i w 30. minucie przyjezdni z Wągrowca wygrywali 18:15.

Tego popołudnia byliśmy spokojni o nasz zespół. Byliśmy zespołem lepszym na tle zespołu MKS-u Grudziądz w każdym fragmencie rywalizacji, co potwierdzał wynik na tablicy. W 44. minucie Andrzej Duszyński trafił na 28:20 – było to najwyższe prowadzenie jednej z drużyn w całej rywalizacji. Krótki przestój Wielkopolan w znaczny sposób nie wpłynął na obraz całej rywalizacji, w której Nielba zaprezentowała się lepiej i zasłużenie zwyciężyła.

W tym tygodniu wągrowiecki MKS zagra we własnej hali z Zagłębiem Sosnowiec, które w X kolejce Ligi Centralnej w Sosnowcu pokonało KPR Legionowo.

MKS Grudziądz – MKS Nielba Wągrowiec 33:38 (15:18)

Nielba: Gawlik, Jankowski – Gregor 6, Drzazgowski 6, Tepper 1, Skrzypczak 1, Widziński 8, Przychodzeń 2, Duszyński 3, Kelm 8, Boneczko 3, Marcinkowski, Chomko.
Kary: 10 min.